Klantgerichtheid
Sales
Wie een klant is bepaal je zelf
18 december 2019
In je bedrijf is het gebruikelijk dat je een onderscheid maakt tussen een ‘klant’ en een ‘nog-niet-klant’. Maar is dat ook goed?
Stel dat het, op basis van criteria, duidelijk is dat iemand tot je doelgroep behoort, maar hij heeft tot nu toe nog geen order geplaatst. Onthoud je hem dan van informatie, klantvoordeel of bijvoorbeeld een relatiegeschenk?
Ofwel, geef jij alleen iets als je eerst iets hebt gekregen? Of denk je dat als je klanten wilt hebben, jij éérst moet geven?
Jij bepaalt of je iemand als klant behandelt
Je kunt ervoor kiezen om geen onderscheid te maken tussen oude, huidige en nog nieuw te winnen klanten. Dan zou je je niet laten belemmeren door veelvoorkomende overtuigingen:- “Als een klant de laatste jaren niet meer koopt is hij niet meer geïnteresseerd.”
- “Als een nog te winnen klant nog niet gekocht heeft zit hij nog niet te wachten op aandacht.”
- “Als ik ook potentiële klanten zonder omzet iets geef, komt dat financieel niet uit.”
Deel dit inzicht
Abonneer op onze nieuwsbrief
Blijf op de hoogte van het laatste nieuws, updates en inspiratie. Schrijf je in voor onze nieuwsbrief en ontvang als eerste waardevolle tips en aankondigingen rechtstreeks in je inbox.
© Copyright 2026 Loyal Partners