Persoonlijke ontwikkeling

Bang voor het bekende

26 januari 2018 Auteur: Jan
In tegenstelling tot het cliché, ben je nooit bang voor het onbekende. Je bent juist bang voor het bekende.   Heb je wel eens taken gedelegeerd aan iemand die jammerlijk faalde? Ben je vroeger een samenwerkingsverband aangegaan dat uitliep op ruzie? Heb je ooit een juridisch conflict verloren?  

Dat gebeurt je geen tweede keer

Dan kun je uit angst voor herhaling situaties gaan vermijden waarbij de mogelijke uitkomst vergelijkbaar negatief zou kunnen zijn. Maar dat bijvoorbeeld het delegeren van taken tot onbekende positieve resultaten kan leiden dat weet je niet. Dat niet alle partners onbetrouwbaar zijn, daar heb je een blinde vlek voor gekregen. En een rechtszaak winnen? Daar heb je geen ervaring mee.  

Negatieve ervaringen blijven hangen

Maar dat bijvoorbeeld het delegeren van taken tot onbekende positieve resultaten kan leiden dat weet je niet. Dat niet alle partners onbetrouwbaar zijn, daar heb je een blinde vlek voor gekregen. En een rechtszaak winnen? Daar heb je geen ervaring mee. Je bent slachtoffer van de werking van je brein. Je hersenen hebben nu eenmaal relatief veel aandacht voor het negatieve. Bovendien ziet ons brein graag patronen. Je bent dus bang voor het, bij jou bekende. Het onbekende heeft geen lading en er zijn geen ervaringen mee.   Realiseer je, dat als je angst of weerstand ervaart, je je laat leiden door ervaringen uit het verleden en dus door angst voor het bekende.  
Deel dit inzicht

Gerelateerde inzichten

Persoonlijke ontwikkeling 13 oktober 2017

Niemand voelt zich goed genoeg

Lees meer arrow_outward
Persoonlijke ontwikkeling 8 april 2016

Kom uit je Sleurzone!

Lees meer arrow_outward
Persoonlijke ontwikkeling 11 december 2015

Omarm jij onzekerheid?

Lees meer arrow_outward

Abonneer op onze nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van het laatste nieuws, updates en inspiratie. Schrijf je in voor onze nieuwsbrief en ontvang als eerste waardevolle tips en aankondigingen rechtstreeks in je inbox.